GOOGLE ALIŞVERİŞ REKLAMLARI

Google Alışveriş Reklamları, kullanıcılar google.com.tr'de ürünlerinizi aradığında görünür. Google, müşterilere öğenizin bir resmini, fiyatını ve mağazanızın adını gösterir. Reklamınızı tıklayan müşteriler, sattığınız öğeyi alabilecekleri web sitenize yönlendirilir.

Avantajları Nelerdir?

Daha fazla trafik: Çoğu işletme, alışverişle alakalı aramalarda aynı konumda gösterilen metin reklamlarla karşılaştırıldığında, Ürün Listeleme Reklamlarıyla çok daha yüksek tıklama oranları (TO)  elde etmektedir. Bazı durumlarda, reklamverenler standart tıklama oranlarını ikiye veya üçe katlamıştır.

Daha nitelikli olası satışlar: Bir satıcı olarak, alışveriş yapan kullanıcıların daha bilinçli satın alma kararları vermesine yardımcı olmak için ürün bilgilerini doğrudan reklamlarınızda göstererek daha nitelikli potansiyel müşteriler bulabilirsiniz. Böylece, alışveriş yapan kullanıcıların sitenizde satın alma işlemi tamamlama olasılığı daha yüksek olur. Örneğin, Gamze "kadın kol çantası" için Google'da arama yaptığında, kadın kol çantası satıcılarına ait Ürün Listeleme Reklamları görebilir. Sadece resme bakarak zevkine en uygun çantayı seçebilir. Ayrıca, fiyata bakarak çantaların bütçesine uygun olup olmadığını hızlı bir şekilde görebilir. Bu, Gamze'nin reklamı tıkladığı zaman, ürün ve maliyeti hakkında fikir sahibi olduğu anlamına gelir. Bu da, ortalama bir İnternet kullanıcısıyla karşılaştırıldığında Gamze'yi satın alma dönüşüm hunisinde daha ileri bir konuma taşır.

Kolay, perakende satış odaklı kampanya yönetimi: Ürün Listeleme Reklamları, reklamlarınızı alakalı aramalarda göstermek için anahtar kelimeler yerine Merchant Center veri feed'inizde tanımladığınız ürün özelliklerini kullanır. Ürün envanterinize doğrudan AdWords'te göz atabilir ve teklif vermek istediğiniz öğeler için ürün grupları oluşturabilirsiniz.

Daha geniş varlık: Belirli bir kullanıcı aramasında birden çok Ürün Listeleme Reklamınız görünebilir. Ayrıca, alakalı olması durumunda, bir Ürün Listeleme Reklamı ile bir metin reklam aynı anda gösterilebilir. Böylece, her aramada ulaştığınız potansiyel müşteri sayısını iki katına çıkarabilirsiniz.