ROI DANIŞMANLIĞI

ROI(Return on Investment): Reklam yatırımlarınızın satışa dönüşme oranının ölçümlendiği bir interaktif pazarlama segmentidir. ROI için verimlilik analizide diyebiliriz. Bir başka deyişle dijital pazarlama alanında Conversion Rate'de denilebilir.
İnternet alanında ki reklam modellerinde Google Adwords ve diğer tüm sosyal kanallarda rekabet üst düzeyde yaşanmakta. Bu nedenle Reklama harcadığınız 100 birimlik nakit size 100 birim ciro yada 90 birimlik ciro olarak dönebilir, bu sebeple diğer giderlerinizi de bu cirodan çıkardığımızda aslında yaptığınız reklamın "verimsiz reklam" olduğunu tespit edebiliriz. Tüm bu ölçümlemeleri sizin Reklam Bürçenizi en verimli şekilde kullanmak için yapıyoruz. Çünkü reklam bütçenizi nekadar verimli ve efektif kullanırsanız sürdürülebilir interaktif pazarlama bütçenizde o kadar sağlıklı olur. Nitekim verimsiz bir reklam bütçesi sürdürülebilir olamaz.
Size gelen clicklerin hangi kelimelerden geldiğini, ve hangi kelimelerden gelen clicklerin satışa dönüşmediğini tespit ediyor negatif anahtar kelimeleri hesabınızdan yok ediyoruz. Tüm bu olası verimsiz reklam giderini satışa dönüşme olasılığı yüksek reklam kelimelerine aktarıyor ve reklam verimliliğinizi artırıyoruz. Bu ölçümlemelerle ilgili %500'e varan verim artışı ve yarı yarıya düşen bütçelerle karşılaşmaktayız.
Profesyonel ROI danışmanlarımız ile reklam performansınızın ölçümlenmesini sağlayabilir, bütçenizi en verimli şekilde kullanılmasını sağlayabiliriz.


"ROI gerçek analitik zeka gerektirir, profesyonel yöneticilere ihtiyaç duyar"